0.00грн.
Зробити замовленняУ різних виробничих сферах, народному господарстві та побуті сьогодні широко використовуються вироби із ПВХ, матеріалу групи термопластів. Серед переваг термопластів – можливість повторної переробки. ПВХ у чистому вигляді складається в основному із зв'язаного хлору (сировиною є кухонна сіль) та етилену (продукту нафтохімічної переробки). Використовуваний у виробництві ПВХ має форму порошку, як і хімічну сировину, яка застосовується у виробничих процесах.
Переваги добавок для виробництва ПВХ
Для виготовлення виробів із пластику в основний матеріал завжди вносять спеціальні добавки, адже чисті полімери мають фізико-хімічні характеристики, які не відповідають вимогам, що висуваються до готових виробів. Хімічні добавки, що вводяться, дозволяють досягти бажаних характеристик.
Сьогодні в промисловості застосовують добавки, кількість яких перевищує кількість існуючих полімерних матеріалів, що дозволяє отримувати вироби з ПВХ з різними властивостями. Завдяки використанню хімічної сировини можна змінювати різні механічні та фізичні характеристики виробів, наприклад, еластичність, міцність, стійкість до агресивних середовищ, механічних впливів, атмосферних явищ тощо.
Крім того, наповнювачі дозволяють спростити виробничі процеси: спрощується лиття, виробу простіше надати бажаної фактури та форми. Для екології, добавки також важливі, адже вони дозволяють зробити утилізацію та переробку виробів із ПВХ менш шкідливими, з мінімальним виділенням токсинів.
Види добавок
Для ПВХ часто використовуються
- Модифікатори, що підвищують ударостійкість. Застосовують при виробництві виробів, яким потрібна висока ударна в'язкість, також захищають від впливу атмосферних явищ.
- Пластифікатори. Найпоширеніший вид добавок. Спрощують обробку виробів, їхню еластичність, стійкість до низьких температур.
- Пігменти. Дозволяють фарбувати вироби їх ПВХ у бажаний колір, зробити поверхню матовою, перламутровою, або навпаки, зробити прозорою.
- Антипірени. Роблять вироби з ПВХ більш безпечними та менш пальними. Такі характеристики є дуже важливими для виробництва ізоляційних матеріалів, елементів електричних приладів промислового та побутового призначення.
- Наповнювачі мінеральні. Надають міцність ПВХ-виробам, бажані властивості отримують додаванням крейди, тальку та ряду інших компонентів.
- Фотостабілізатори, антиокислювачі. Захищають вироби від атмосферних впливів та ультрафіолетових променів, значно продовжуючи термін їх експлуатації.
- Добавки, що надають виробам гідрофобних та антистатичних властивостей.
Крім того, хімічні добавки та різні присадки дозволяють мінімізувати тертя, злипання виробів, надати їх поверхням бажаної фактури. Також можна отримувати вироби з антибактеріальним ефектом, що є особливо важливим для виробництва фармацевтичних та медичних виробів, а також товарів для сфери біотехнології.