0
0

Що таке консерванти в косметиці?Види консервантів у косметиці.

Що таке консерванти в косметиці?Види консервантів у косметиці.

Почнемо з пояснення того , які консерванти використовуються в косметиці . До них відносяться речовини з антимікробною дією , тобто антибактеріальними і протигрибковими. Їх використання спрямоване на продовження терміну служби виробу і збереження його в найкращому стані. Це тому, що, наприклад, його консистенція може змінюватися з часом, особливо після відкриття та контакту зі шкірою. Пригнічення активності шкідливих мікробів також впливає на аромат косметики.

  • Розмноження бактерій, грибків і цвілі в продуктах може бути дуже небезпечним для нашого здоров’я. Це тому, що вони виробляють шкідливі токсини, які, серед іншого, викликають подразнення та запалення.
  • Мікроорганізми з’являються в косметиці тому, що основним інгредієнтом багатьох з них є вода, яка створює ідеальні умови для життя мікроорганізмів. Їх наявність також пов’язана з використанням самого продукту, наприклад, занурення пальців у продукт.

Тому в більшості випадків необхідно використовувати консерванти в косметиці. Парадоксально, але саме натуральна косметика особливо схильна до згубного впливу бактерій і грибків, тому до її складу обов’язково входять додаткові речовини. Без консервантів у косметиці ми були б піддані набагато більшому ризику роздратування та інфекції. Чи можуть консерванти, які використовуються в косметиці, все-таки виявитися небезпечними? На це питання важко дати однозначну відповідь, оскільки багато залежить від їх типу та індивідуальних потреб і можливої ​​алергії кожного споживача. Далі в цій статті ми опишемо розподіл консервантів. Однак тут варто згадати, що зараз використовується кілька методів для зменшення концентрації консервантів у косметиці. Такі заходи знижують ризик алергії та роздратування. Один з них – додавати в косметичні засоби натуральні допоміжні речовини, наприклад, ефірні олії. Також постійно проводяться нові дослідження. Виробники також намагаються піклуватися про якість і тип упаковки, щоб надати їй властивостей придушення бактерій. Крем у тюбику, наприклад, є хорошим рішенням, оскільки емульсія, що залишається в такому контейнері, не контактує безпосередньо з нашою шкірою.

Види консервантів у косметиці

Консерванти, що використовуються в косметиці, можна розділити на синтетичні та натуральні . Синтетичні консерванти в косметиці , отримані в результаті хімічних реакцій, часто є найсильнішими. Спосіб їх використання суворо визначений Регламентом Європейського Парламенту та Ради та документами організацій, які сертифікують речовини. Друга група – це натуральні консерванти в косметиці . Це речовини, які виявляють антибактеріальну та протигрибкову дію, наприклад, ефірні масла. Ми часто недооцінюємо їхні властивості, тоді як ефективність багатьох із них — часом конкуруючих із синтетичними консервантами — підтверджена численними дослідженнями. Ось чому масло чайного дерева, гвоздики або кориці входять до складу багатьох натуральних косметичних засобів. В даний час найпоширенішими консервантами в косметиці є:

  • парабени,
  • бензоат натрію,
  • сорбат калію,
  • саліцилова кислота ,
  • алкоголь, включаючи бензиловий спирт,
  • ефірні масла.

Іншим специфічним консервантом, який використовується в косметиці, є феноксіетанол або фенетиловий спирт. Він демонструє сильну бактерицидну дію та викликає суперечки через ризик викликати алергію та подразнення, якщо речовина використовується у занадто високій концентрації (допустимий стандарт становить <1%). Як і багато інших спиртів, він також має зволожуючі властивості. Про використання лише натуральних консервантів може свідчити, наприклад, короткий термін придатності продукту, а іноді й його текстура. Проте безпечнішим вибором є поєднання ефірних масел та інших консервантів у низьких концентраціях. До речовин з бактерицидною дією відносяться також молочна і каприлова кислоти.