0
0

Пластикова катастрофа: як ваші сумки, пляшки та миття посуду забруднюють океани

Пластикова катастрофа: як ваші сумки, пляшки та миття посуду забруднюють океани

Забруднення пластиком є ​​більш ніж непривабливим. Він має смертельний і прямий вплив на дику природу. Багато морських організмів фізично заплутуються в пластиковому смітті та або тонуть, або повільно вмирають від голоду. Інші їдять пластик, приймаючи всюдисущі матеріали за їжу. Шкірясті морські черепахи часто плутають пластикові пакети зі своєю здобиччю медуз і задихаються. Морські птахи, особливо альбатроси , та інші птахи, які черпають їжу з моря, були знайдені мертвими у своїх гніздах, їхні шлунки занадто наповнені пластиком, щоб вижити. Нещодавнє дослідження виявило пластикове сміття у 90 відсотків морських птахів, з шматочками, починаючи від кришок від пляшок і закінчуючи фрагментами розміром з рис, які схожі на насіння.

Можливо, ще більше занепокоєння викликає забруднення мікропластиком. Переважна більшість пластику не піддається біологічному розкладанню, тобто він розпадається на дедалі менші частки, але ніколи повністю не залишає навколишнє середовище. Шматки розміром менше 5 мм (0,2 дюйма) класифікуються як мікропластик, і за оцінками, значна частина всього пластикового забруднення в океанах зараз відноситься до цієї категорії. Мікропластик також походить із косметики , засобів для миття тіла та зубних паст, у яких використовуються крихітні шматочки пластику як відлущувачі та абразиви, а також із предметів синтетичного одягу, які втрачають дрібні волокна під час кожного прання. Ці частинки та волокна надто малі, щоб системи управління відходами могли їх відфільтрувати, і скидаються безпосередньо в океани. Існує занепокоєння, що ці мікропластики та/або хімічні речовини , що порушують роботу ендокринної системи, які вони містять, будуть біонакопичуватися (поступово концентруватимуться в тілах організмів, які знаходяться вгорі харчового ланцюга ), оскільки вони приблизно такого ж розміру, як планктон , який служить основою для харчовий ланцюг. Уже знайдено багато морських організмів із мікропластиком у тілі. Дослідження морських хробаків та устриць виявили, що мікропластик порушує їх харчування та розмноження, спричиняючи нездатність процвітати. Ці крихітні фрагменти також можуть безпосередньо забруднити людей, оскільки в морській солі, що продається для споживання людиною, виявлено мікропластик.

Викликає занепокоєння те, що світове виробництво пластику подвоюється кожні 11 років, а це означає, що забруднення пластиком продовжуватиме збільшуватися без кардинальних змін. Щоб допомогти впоратися з цією жахливою проблемою, зверніть увагу на споживання одноразового пластику — ймовірно, вас шокує усвідомлення того, що, здавалося б, усе складається з пластику. Зменшіть споживання цих продуктів і використовуйте контейнери повторно, коли це можливо. Уникайте продуктів для здоров’я та краси, які містять пластикові мікрокульки. Купуйте багаторазові пакети, соломинки та скляні або металеві контейнери для напоїв. Купуйте основні комори, такі як рис і боби, оптом, і не кладіть продукти в поліетиленові пакети для короткої подорожі додому. Переробляйте пластик, який ви використовуєте, але майте на увазі, що не кожен пластик можна переробити. Беріть участь у прибиранні пляжів, річок чи озер і допоможіть привернути увагу до проблеми. Заохочуйте свого роботодавця, а також компанії та ресторани, яким ви опікуєтеся, сприяти більш екологічним варіантам, таким як паперові вироби замість одноразових пластикових. Підтримувати законодавство, спрямоване на забруднення пластиком і викопним паливом, з якого вони виготовляються. Виклик величезний, але, як і сама пластика, маленькі дії накопичуються.