0
0

Хімія на вашій кухні: де саме її знайти?

Хімія на вашій кухні: де саме її знайти?

Рідини для миття посуду, засоби для чищення та дезінфекції, а також харчові продукти – це лише деякі з речей, які містять у собі різноманітні хімічні сполуки. Однак перед тим, як розбиратися в їх детальному складі, скажемо кілька слів про найосновніші продукти. Ви, напевно, не можете уявити собі приготування їжі без таких основних продуктів, як кухонна сіль (хлорид натрію, NaCl) , оцет (водний розчин оцтової кислоти, CH 3 COOH) або бікарбонат натрію , широко відомий як харчова сода (NaCHO 3 ) .

Останній інгредієнт часто додають до розпушувачів, які також можуть бути засновані на бікарбонаті амонію (NH 4 HCO 3 ) . У більшості домів також є запас сахарози (C 12 H 22 O 11 ) , широко відомої як цукор, речовини, що складається із залишків D-фруктози та D-глюкози , яка класифікується як дисахарид. Різні концентрації елементів і сполук також містяться у водопровідній воді.

А якщо у вас холодильник старшого покоління, то в ньому майже напевно є фреон або інший газ. У нових приладах холодоагенти виготовлені з менш шкідливих речовин. Однак тепер нам слід уважніше придивитися до іншої групи хімічних речовин, з якими ми стикаємося щодня, роблячи речі на кухні.

Засоби для миття посуду та їх склад

Миття посуду – одне із занять, яке не обходиться без хімії. Точний хімічний склад рідин може відрізнятися залежно від виробника та марки, але практично всі вони містять такі речовини:

  • Миючі засоби – це активні сполуки, які розчиняють і видаляють бруд і жир.
  • Консерванти – це сполуки, головною метою яких є запобігання розвитку бактерій і грибків у продукті, приклади яких включають бензойну кислоту та сорбат калію.
  • Пом’якшувачі води – вони пом’якшують жорстку воду та допомагають пральним засобам працювати ефективніше.
  • Ароматизатори – їх додають до засобів для чищення, щоб надати їм приємний аромат.

Деякі рідини для миття посуду також містять інгредієнти, які роблять їх більш ефективними у видаленні таких складних плям, як жир і відкладення. До них відносяться ферменти та органічні розчинники. До останніх належать, зокрема, певні вуглеводні та спирти .